Tanıtım Videosu Nedir?

Tanıtım Videosu Nedir?

30/10/2021 Tanıtım Videoları 0

Tanıtım videosu, adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir ürünün, şirketin, hizmetin ya da bireyin tanıtılması için hazırlanmış video çeşididir. Bugün televizyonlarda, YouTube videolarında ve sosyal medya kanallarında gördüğümüz videoların tamamı tanıtım videosu olarak adlandırılır. Kurumsal tanıtım filmleri, şirketlerin ürün ve hizmetlerini müşterilerine pazarlayan en büyük pazarlama aracı olabilir. 2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyada insanların %65’inden fazlası 3 dakikadan uzun videolara daha fazla ilgi gösteriyor. Bu da görsel ve yazılı içeriklerin yerine video içeriğin çok daha popüler olduğunu gösteriyor.

Tanıtım Videosu Neden Önemli?

Tanıtım videosu, şirketler ve bireyler için çok önemlidir çünkü müşteriler en çok video içeriklere ilgi gösteriyor. Müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi pazarlamanın en kolay ve en eğlenceli yolu tanıtım videolarından geçer. Görseller ve yazılı içerikler de çok önemlidir ancak her birinin kullanım amacı farklıdır. Görseller tek bir fikri anlatmak için yeterli olabilir, yazılı içerik uzun fikirleri anlatmak için başarılı olabilir. Ama bir ürün ve hizmeti anlatmak için tanıtım videosu kullanılması çok önemlidir.

Tanıtım videosu ile sosyal medya kanallarında dijital reklam kullanan şirketlerin başarısı %80’e varan oranda artıyor. Sadece görsel paylaşım ile reklam alan şirketlerin yerine tanıtım videosu ile reklam alan şirketlerin satışlarında büyük oranda artış görülebiliyor. Bu sebeple tanıtım videosu çok önemli bir konumdadır.

Tanıtım Videosu Nasıl Hazırlanır?

Tanıtım videosu genellikle 2 boyutlu, üç boyutlu çizimlerle ya da gerçek oyunculu filmler olarak ayrılabilir. 2 boyutlu ve 3 boyutlu filmlerde masraflar daha uygun olabiliyorken gerçek oyunculu tanıtım videolarında masraflar artabiliyor. O sebeple bugün dünyanın en önemli markaları dahi 2 ya da 3 boyutlu tanıtım videosu hazırlıyor. Ayrıca çizim karakterlerin hem inandırıcılığı hem de eğlendirme seviyesi çok daha yüksek. Bu sebeple siz de tanıtım videolarınız için 2 ya da 3 boyutlu çizimleri tercih edebilirsiniz.

Tanıtım videolarını hazırlamak bir uzmanlık alanıdır. Özellikle çizim gerektiren filmlerde mutlaka profesyonel destek almak gerekir. Eğer tanıtım videonuzu yaratmak ve pazarlamak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir