2D Animasyon Video Nedir?

2D Animasyon Video Nedir?

28/10/2021 2d Animasyon 0

2D animasyon video, video ekranındaki objelerin ve nesnelerin sadece genişlik ve yükseklik ile çizilmesi ile oluşturulan videolardır. Örneğin, beyaz bir A4 kağıdını karşınıza aldığınızda sadece genişlik ve yüksekliğini görürsünüz. Üzerine basit bir araba ve ev çizimi yaptığınızda bu objeler ve nesneler de 2 boyutlu olur. İşte 2D yani 2 boyutlu animasyon videolar da bu anlama gelir. 2 boyutlu animasyon videolarında her saniyede 24 kare vardır ve tüm çizimler hızlı bir şekilde izleyene aktarılır. Bu da video görüntüsü sağlar.

Bir boş küçük defter alıp her sayfasına bir insanın yürüdüğünü çizerseniz ve her sayfada yürüyüşü ilerletirseniz, sayfaları parmağınızla kaydırdığınızda kişi yürüyormuş gibi görünür. Oysaki her sayfada farklı bir hareket vardır ve sayfalar hızlıca aktığı için bize insan yürüyormuş gibi görünür.

2D Animasyon Videolar Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

2D animasyonlar videolar her türlü alanda kullanılabilir. YouTube’da kanalınızda yayınlanmak üzere, sosyal sorumluluk projelerinde fikir beyan etmek için, şirketinizin tanıtımı için, hizmetinizin reklamını yapabilmek için ve bunlara benzeyen onlarca farklı amaç için 2 boyutlu animasyon videolar kullanılabilir.

2D Animasyon Videolar Nasıl Yapılır?

2 boyutlu animasyon videolar nasıl yapılır diye arıyorsanız en doğru yanıta geldiniz. 2D yani 2 boyutlu animasyon videoları yapabilmek için video kurgu programları üzerinde yılların verdiği deneyime ihtiyaç vardır. Ancak bu kadar ile sınırlı değil, hayal gücü ve çizim kabiliyeti de beraberinde gerekir. 2 boyutlu animasyon videolarını kullanabiliyor olmak bize operatör unvanını verirken hayal gücü ve çizim kabiliyeti ressam unvanını verir.

2D Animasyon Video Hizmeti

Eğer 2 boyutlu animasyon videoya ihtiyacınız varsa animasyonvideo.com size yardımcı olabilir. Özverili ekibimiz, hayal gücü yüksek ressamlarımız ve profesyonel video operatörlerimiz ile hayalini kurduğunuz o müthiş 2 boyutlu animasyon videoyu hazırlayabilir. Tek yapmanız gereken hemen bizimle iletişime geçmek ve bilgi almak olacak. Size gereken tüm bilgileri vereceğiz, hayalinizdeki o videoyu profesyonel düzeyde hazırlayıp teslim edeceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir