3D Animasyon Video Nedir? Nasıl Yapılır?

3D Animasyon Video Nedir? Nasıl Yapılır?

24/10/2021 3d Animasyon 0

3D animasyon video, 3 boyutlu animasyon anlamına gelir. Sektörde 3 Dimensions olarak da adlandırılır. Ancak halk dilinde genellikle 3D ve 3 boyutlu animasyon olarak bilinir. 2 boyut dediğimiz şey bir resim çizimidir. Örneğin bir ağaç, ev, eşya ve obje çizdiğiniz zaman (Derinlik vermediğinizde) burada 2 boyutlu çizim yapmış olursunuz. 3 boyutlu olabilmesi için derinlik verilmesi gerekir. 2 boyutlu tasarımlar X ve Y ekseninden oluşur, 3 boyutta ise işin içine Z ekseni de girdiği için tıpkı gerçek obje gibi görürüz. Derinliği olan, eni ve boyu olan bir elmayı elinize aldığımızda ne görüyorsanız 3 boyutlu animasyonda da onu görürüz.

3D Animasyon Video Nasıl Yapılır?

3D animasyon yapabilmek için öncelikle ücretsiz ve ücretli uygulamalar mevcut. Ancak burada en önemli nokta, sunumun profesyonel düzeyde mi yoksa amatör (Kişisel, deneysel) bir çalışma mı olacağıdır. Eğer bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız 3 boyutlu animasyon videoların nasıl yapılabileceğini anlatan ders videoları vardır. Yaklaşık 150 saat gibi bir sürede sadece programı kullanmayı öğrenir, 250 gün gibi bir süre içerisinde ise 3 boyutlu animasyon videoları yaratmaya başlayabilirsiniz. İnsanlar genellikle ilk 7 gün içerisinde 3 boyutlu animasyon uygulamalarını terk ederler. Uygulaması oldukça zor ve uğraştıran bir alan olduğu için vazgeçmemek gerekir.

3D Animasyon Videoları

3 boyutlu animasyon videoları yapabilmek için bu işte gerçek manada bir uzman olmak gerekiyor. Eğer bu konuda bir uzmanlığınız yok ise biz yardımcı olabiliriz. Şirketimiz, bünyesinde alanında uzmanlaşmış ve en az 5 yıldır bu sektörde hizmet vermiş çalışanları ile bugün hizmet veriyor. Video yaratıcılarımız, animatörlerimiz ve grafik tasarımcılarımız ile beraber geliştirdiğimiz stüdyomuzda müşterilerimizin profesyonel 3 boyutlu animasyon video ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Reklam ve tanıtım amaçlı kullanılacak olan video animasyonlar, YouTube’da yayınlanacak olan animasyon videolar ve daha pek çok projeniz için 3 boyutlu animasyon yapabilir, profesyonel sunumunu gerçekleştirebiliriz.

Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı tercih edebilir, telefon numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir