Dijital Pazarlamada Video Animasyonun Önemi

Dijital Pazarlamada Video Animasyonun Önemi

20/10/2021 Tanıtım Videoları 0

Dijital pazarlama, günümüzün en etkili satış ve hedef yöntemlerinden bir tanesidir. Özellikle internet odaklı işletmelerin son yirmi yıl içerisinde internette gösterdikleri onlarca farklı reklam çalışması başarısız oldu. Sebebi ise gayet açık bir şekilde görünebiliyordu. Reklam türlerinde değişiklik yapılması gerektiğini anlayan on binlerce işletme çok hızlı bir şekilde büyüme kat etti. Banner reklamlar evet çok başarılı ve her zaman hayatımızda olması gereken bir reklam türü. Ama mutlaka eksik bir noktası var ve insanları sıkan bir yanı var. Artık hayatımızda video animasyon filmler gibi etkileyici ve cezbedici seçenekler var. İnsanlar hem bu video animasyonları ile eğlenceli vakit geçiriyor hem de markanın reklamını çok daha severek izleyebiliyor.

Video Animasyon Nedir?

Video animasyon, bir hizmetin ya da ürünün video animasyon grafikleri ile anlatılmasıdır. Animasyon videolar biraz daha çizgi filmlere benzetilebilir. Örneğin, Pembe Panter çizgi filmini hatırlıyorsanız çok daha iyi anlayacaksınız. Grafikler ve çizimler daha sadeleştirilmiş, basitleştirilmiş ve önemli olanın mesaj olması ile beraber mesajın karşıya çok daha net iletilmesi olmuştur. İşte video animasyon, çizgi filmin günümüzdeki hali ile reklamlaştırılmış versiyonlarıdır. İnsanlar bu video animasyonları izlerken aslında sadece reklam izlediğini düşünmüyor, eğlenceli birkaç dakikalık video izlediğini de biliyor. Bu da hem markanıza potansiyel müşteri kazandırıyor hem de müşteri – marka ilişkisinin çok daha sağlıklı bir şekilde kurulmasına olanak sağlıyor.

Video Animasyona Neden İhtiyaç Duyarız?

Video animasyon filmlerine mutlaka ihtiyacımız var. Neden mi? Eğer dijital pazarlama ağlarında (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube vb.) reklam kampanyaları oluşturuyorsanız çok yüksek ihtimalle görseller ve metinler ile destekliyorsunuz. 2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre görsel ve metin reklamları ile video reklamlar karşılaştırılmış. Video reklamlar müşteriyi elde etme olasılığında %200’e varan oranda çok daha güçlü çıkmış. Bu da bize apaçık gösteriyor ki video animasyon filmlerine markanızın mutlaka ihtiyacı var. Örnek video animasyon filmlerimizi izlemek için buradaki bağlantıyı kullanabilir, örnek çalışmalarımızı YouTube kanalımızdan izleyebilir ve kararınızı daha net verebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir